השתתפו בתחרות הצילום

התחרות לשנת 2018 תחל ב-9 בספטמבר בשעה 00:01 ותסתיים ב-9 באוקטובר בשעה 23:59. בין תאריכים אלה ניתן להעלות תמונות של אתרים המשתתפים בתחרות באמצעות הממשק ולהשתתף בתחרות.

כיצד משתתפים בתחרות:

1) החליטו איזה אתר מתוך רשימת האתרים אתם רוצים לצלם. לא כל אתרי המורשת והאתרים הארכיאולוגיים בישראל משתתפים בתחרות – רק אלה המצויים ברשימת האתרים. בנוסף, אם יש לכם תמונה ישנה שצילמתם של אחד האתרים המופיעים ברשימה, ניתן להעלתה ולהשתתף בתחרות.

2) צלמו את התמונה או סרקו תמונה קיימת ישנה.

3) העלו את התחרות לאתר ויקישיתוף באמצעות ממשק התחרות ברזולוציה הטובה ביותר שברשותכם (ניתן לעלות תמונות ברולוזציה נמוכה אך אלה לא יוכלו לעבור לצוות השיפוט לדירוג).

  • שלב ראשון: על מנת להשתתף בתחרות עליכם ליצור חשבון משתמש באתר ויקישיתוף (אם יש לכם כבר שם משתמש בוויקיפדיה, בצעו כניסה לאתר באמצעות שם המשתמש שלכם): להרשמה לאתר ויקישיתוף לחצו כאן. לתשומת לבכם, על מנת להשתתף בתחרות חובה להזין דואר אלקטרוני לממשק. תמונות ללא כתובת דוא"ל פעילה לא יוכלו לזכות!
  • שלב שני:  העלאת התמונות באמצעות ממשק התחרות – הכנסו לרשימת האתרים, מצאו את האתר שצילמתם ברשימה, ולחצו על כפתור "העלאת התמונה" בשורת האתר. בחרו את התמונה והעלו.
    תשומת לבכם – רק תמונות שיעלו בין ה-9 בספטמבר 2018 וה-9 באוקטובר 2018 (בשעה 23:59) ישתתפו בתחרות.

לשימושכם מצגת הסבר שבה תוכלו לראות את התהליך כולו שלב שלב.

אם תרצו לכתוב ערכים על האתרים שצילמתם, תוכלו להעזר במצגת הזאת.

כמה טיפים לצילום תמונות:
* אנו ממליצים לצלם את התמונה ברזולוציה הגבוהה ביותר האפשרית;
* צלמו מספר תמונות, והעלו את התמונות הטובות ביותר שצילמתם;
* ניתן להעלות מספר תמונות של אותו אתר;
* ניתן להעלות תמונות שונות של אתרים שונים;
* התמונות יכולות להראות את כל האתר (תמונה פנורמית) או של פרטים מסויימים – פרט מדלת, חלון, פסל. במקרה זה מומלץ להעלות גם את התמונות המציגות את כל האתר וגם את התמונות הפרטניות;
* באתרים המצויים בבעלות פרטית, או במוזיאונים, יש לבקש ולקבל רשות בטרם מצלמים בתוך מבנים;
* יש להקפיד על חוקי המדינה (אין לצלם בסיסים צבאיים, אין להיכנס לשטחי אש) ועל כללי חוק הגנת הפרטיות (כך לדוגמא, אין להעלות תמונות של ילדים בלא אישור הוריהם).